Co na prezent dla patrioty?

Patriotyczne gadżety od lat są idealnym prezentem na państwowe święta i uroczystości. Wiele osób ma problem ze znalezieniem odpowiedniego upominku dla osób otwarcie kochających ojczyznę. Co w takim przypadku wybrać?

Po pierwsze – praktyczne wykorzystanie

Jak zawsze, najlepszą poradą przy kupowaniu najlepszych prezentów jest pilnowanie, by nie przesadzić. Nikt nie lubi otrzymywać dziwnych i przesadzonych prezentów. Osoby, które mają zainteresowania patriotyczne zwykle posiadają pewny siebie charakter, a tym samym doceniają praktyczne prezenty. Szukając prezentów dla takich osób skup się przede wszystkim na tym jaka jest szansa na faktyczne użytkowanie prezentu w życiu codziennym. Świetnym pomysłem na upominek jest… plakat! Plakat patriotyczny to coś co codziennie będzie przypominało o miłości do ojczyzny. Prezent, który można powiesić we własnym pokoju oznacza niezliczoną ilość sytuacji, w której osoba, która otrzymała prezent wraca wspomnieniami do chwili jego wręczenia.

Kto najbardziej ucieszy się z plakatu patriotycznego?

Na powyższe pytanie śmiało można stwierdzić, że… KAŻDY! Plakat to niezwykle uniwersalny prezent, więc spodoba się każdemu, niezależnie od wieku. Nikt nie wyrasta z przekazywania innym swoich upodobań. Jedynym nad czym należy się zastanowić przy wyborze takiego rodzaju upominku to nadruk, który ma się tam znaleźć. Dla osób mocno zakorzenionych w współczesnej historii bardzo dobrym wyborem będzie żołnierze wyklęci plakat, który podkreśli pamięć o żołnierzach walczących o wolność Rzeczypospolitej. Osoby, które uwielbiają narodowe bardy mogą zdecydować się na plakat poświęcony heraldyce lub historycznym już pieśniom narodowo-wyzwoleńczym. Jeśli natomiast osoba, która ma otrzymać plakat interesuje się historią to warto zastanowić się nad upominkiem, który upamiętnia którąś z ważnych postaci jaśniejących na firmamencie polskiej historii.

Historie warte zapamiętania – Józef Unrug.

Jeśli chcemy obdarować kogoś prezentem mającym formę jednocześnie upominkową i praktyczną to bardzo dobrym wyborem będzie przedmiot upamiętniający losy osoby ważnej dla polskiej historii. Taką osobą niewątpliwie był Józef Unrug. Urodzony pod Berlinem, w takim samym stopniu posługiwał się językiem polskim i niemieckim, choć, co ciekawe, podczas wojny posługiwał się wyłącznie językiem polskim. W historii zapamiętany przede wszystkim jako twórca Polskiej Marynarki Wojennej i bohater walki o godność osób przymusowo przesiadujących w niemieckich obozach. Hitlerowcy przez długi czas proponowali mu współprace, zarówno ze względu na talent, jak i niemieckie pochodzenie Unruga, ale ten od 1 września 1939 nie używał języka niemieckiego. Został wsławiony bohaterską obroną polskiego wybrzeża i osoba odpowiedzialna za sprowadzenie pomocy w formie czterech niszczycieli. W Polskiej świadomości figuruje jako bohater, które całe swoje życie oddał Polsce. Poświęcił jej życie prywatne i karierę zawodową. Nie ma innej osoby, która tak bardzo zasługuje na codzienną pamięć i honory.

Dodaj komentarz