Spersonalizowana tapeta na telefonie lub komputerze – hit czy kit?

Kiedyś posiadanie unikatowej tapety na telefonie lub komputerze było powodem do dumy. Czy dzisiaj indywidualne grafiki na pulpitach są tak popularne, jak dawniej?

Trend, który nie odszedł do lamusa

Okazuje się, że wśród użytkowników telefonów i komputerów ciągle panuje moda na personalizowanie swoich urządzeń. Niemal każdy właściciel przenośnego komputera, czy smartfona może pochwalić się unikatową, dopasowaną do swojego poczucia estetyki grafiką na pulpicie. W przeciwieństwie jednak do dawnych czasów, dziś w większości przypadków kolorowe obrazki na urządzenia pobierać można z sieci za darmo. Zarówno tapety na telefon z napisami, jak również wszelakiej maści zdjęcia na komputer są ogólnodostępne w wyszukiwarkach i wystarczy kilka chwil, by je pobrać, a następnie umieścić na pulpicie. Także korzystanie z własnych fotografii, jako tła do pracy wpływa na dzisiejszą popularność tapet. Sprawdziliśmy, dlaczego warto je ustawiać.

Po co używać tapet na telefon lub komputer?

Wiele osób podkreśla, że dzięki własnej tapecie ustawionej na pulpicie smartfona, bądź komputera czują swego rodzaju przywiązanie do urządzenia. Nie jest ono dla nich dłużej fabrycznie zaprogramowanym sprzętem, a realną częścią ich życia. W rzeczywistości spersonalizowanie laptopów i telefonów to pierwsza z czynności, jakiej dokonują tuż po zakupie. Użytkownicy starają się dzięki temu być unikatowi, wyróżnić się od innych. Okazuje się również, że dla wielu osób tapeta na pulpit to sposób na pokazywanie światu swojego hobby. Pochwalenie się umiejętnością gry na gitarze, czy przynależnością do drużyny sportowej w ten sposób jest szansą na zawarcie nowych znajomości. Dla innych z kolei indywidualna tapeta to możliwość uśmiechania się na widok bliskich. Nie brakuje bowiem osób, które w tle telefonu lub komputera widzą swojego partnera, dziecko, czy ukochanego pupila. Skoro mowa o wzorach pojawiających się na pulpitach, to warto wspomnieć, które z nich dominują wśród właścicieli smartfonów i komputerów!

Patriotyzm na samym szczycie podium

Okazuje się, że wśród wzorów królują tapety patriotyczne, wykorzystywane nie tylko przez panów! Jak podkreślają osoby korzystające z tych motywów, możliwość podkreślenia dumy z ojczyzny i przywiązania do kraju jest dla nich bardzo ważna. Wśród tapet patriotycznych występuje wiele grafik – od pokrzepiających cytatów, poprzez wizerunki państwowych bohaterów, aż po spektakularne obrazy bitew. To właśnie dlatego decyduje się na nie tak wiele osób korzystających z urządzeń mobilnych. Drugie miejsce zajmują osobiste fotografie użytkowników. Korzystając z tego, że telefon jest zawsze w ich kieszeni z chęcią sięgają po niego, patrząc na swoje dzieci, wnuki, czy ukochanych. Kolejna pozycja to obrazki przedstawiające… znane osoby! Okazuje się, że bowiem ustawienie wizerunku idola na ekranie komputera lub telefonu nie jest zarezerwowane tylko dla nastoletnich fanów. Także dorośli sięgają po zdjęcia ulubionych piosenkarzy i aktorów, personalizując w ten sposób wykorzystywane niemal codziennie urządzenia.

Dodaj komentarz